1944 рік
У селі Трохлево на Тернопільщині повстанці атакували групу радянсько-партійних працівників. Знищені інструктор райкому КП(б)У та 3 бійця винищувального батальйону, поранений завідуючий районним земельним відділом.
Біля села Панасівка на Тернопільщині три сотні УПА-Захід вели оборонний бій із загонами НКВД. У перестрілці, що тривала кілька годин, знищено і поранено близько 300 військових. Втрати УПА: 60 загиблих.
1945 рік
Загони НКВД атакували табір сотні «Опришки» УПА-Захід біля села Ілемня на Станіславщині. Повстанці розділилися на окремі групи і, знищивши 6 військових, прорвалися вглиб лісу. Загинули два воїни УПА (у тому числі ройовий «Всеволод»), ще 7 отримали поранення.
У сутичках із загонами НКВД у селах Куличків і Стремінь на Львівщині один повстанець загинув, двох захоплено в полон.
Чота УПА-Захід атакувала райцентр Пробіжна на Тернопільщині. Знищені 20 військових і радянських активістів, спалені будівлі райвідділу НКВД, райвиконкому і районного військкомату. У перестрілці загинули 7 воїнів УПА, ще двох поранено.
1946 рік
Під час зіткнення з загоном МВД біля села Дзвинячка на Тернопільщині повстанці знищили двох агентів МВД. У перестрілці загинули двоє повстанців.
1947 рік
Відділ повстанців атакував збори радянських активістів у селі Скулин на Волині. Важко поранені 7 активістів, спалено сільраду.
Під час зіткнень із загонами МВД у селах Баня, Липовець і Унятичі на Дрогобиччині загинули 6 повстанців, у серед них – кур’єр окружного проводу ОУН «Гонта» і зв’язкова Марія Добрянська.
1948 рік
У селі Гериня на Станіславщині повстанці знищили лейтенанта МГБ і директора місцевого заводу.
У селі Комарин на Тернопільщині підпільники знищили телефонну лінію.
1950 рік
У сутичках з опергрупами МВД у селах Баранівці, Ковиничі і Свидник на Дрогобиччині загинули станичний ОУН Микола Івашко – «Зарічний» і ще троє повстанців.
Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання Суспільний кореспондент